چهارشنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۷
نسبت طلایی
نسبت طلایی

اسرار کعبه – سپتامبر ۲۰۰۹

توجه: این مطلب تنها برای اطلاع رسانی است و به منزله‌ی این نیست که ما آن را تایید می‌کنیم.

اسرار کعبه

۱٫۶۱۸ عدد نسبت طلایی، رمز و راز کعبه، معجزه ی اسلام و قرآن، این زمان زیادی برای اسرار الهی است.
به زودی در معرض نمایش برای انسان ها !

به زودی با چشمان خویش اثبات علمی اسرار غیر قابل باوری را خواهید دید که برای هزار سال در شهر مکه پنهان مانده بود.

مکه، قبله و محل گردهمایی و مرکز مقدس میلیاردها مسلمان است.

نسیت طلایی چیست؟

ثابت (φ) فی : ۱٫۶۱۸ عدد برتر ریاضیات.

معادله عدد فی
معادله عدد فی

خداوند همواره عدد بسیار مشابهی را در تعداد بیشماری از پدیده های گیتی به کار برده است: در پالس های قلب ما، نسبت مارپیچ های دی ان ای، در طراحی خاصی از جهان به نام دودکاهادرون، در ساختار قانون مندانه ی آرایه ای برگ ها ی گیاهان به نام فیلوتکسی، در کریستال های دانه های برف، در ساختار مارپیچی بسیاری از کهکشان ها و …، خالق عدد مشابهی را در این پدیده ها به کار برده است، عدد نسبت طلایی که برابر است با ۱٫۶۱۸٫

نسبت طلایی
نسبت طلایی
نسبت طلایی
نسبت طلایی
نسبت طلایی
نسبت طلایی

بنا به بررسی ها به طور قطع نسبت طلایی در ساختارهای معماری به کار برده شده است، حتی در اهرام ثلاثه در مصر.

نسبت طلایی
نسبت طلایی

کپلر، ستاره شناس معروف این عدد را به عنوان یک گنجینه ی بزرگ معرفی کرده است. تعداد زیادی از نقاشان، مهندسان و معماران معروف، مانند لئوناردو داوینچی، برای صدها سال است که از این نسبت در آثار هنری خود استفاده کرده اند.

دکتر استیون مارک آوت پراوز در طی ۲۵ سال مطالعه به این نتیجه دست یافت که صورت و بدن هر انسانی که مطابق این نسبت باشد به طور کامل زیبا شناخته می شود. اگر نسبت نسبی اجزای هر ساختاری برابر ۱٫۶۱۸ باشد بنابراین متناسب با نسبت طلایی دارای بهترین طراحی و ساختار خواهد بود.

پس نقطه ی نسبت طلایی دنیا کجاست؟

نسبت فاصله ی مکه تا قطب جنوب به فاصله ی آن تا قطب شمال دقیقا برابر ۱٫۶۱۸ است. علاوه بر این نسبت فاصله ی قطبین به فاصله ی مکه تا قطب جنوب بار دیگر برابر ۱٫۶۱۸ است.

فاصله ی مکه تا قطب جنوب=۱۲۳۴۸٫۳۲ کیلومتر

فاصله ی مکه تا قطب شمال=۷۶۳۱٫۶۸ کیلومتر

معجزه هنوز کامل نشده است، با توجه به نقشه ی عرضی و طولی زمین که توسط انسان ها طراحی شده نقطه ی نسبت طلایی زمین در مکه است.

نسبت فاصله ی غرب این نقشه تا مکه به فاصله ی شرق آن تا مکه باز برابر ۱٫۶۱۸ می باشد. علاوه بر این همانطور که در شکل می بینید، نسبت فاصله ی شرق تا غرب این نقشه به فاصله ی غرب نقشه تا مکه با کمال شگفتی باز برابر ۱٫۶۱۸ می باشد.

نسبت طلایی
نسبت طلایی

با توجه به تمام سیستم های نقشه برداری با کمی اختلاف جزئی اندازه گیری نقطه ی نسبت طلایی جهان همواره در محدوده ای از شهر مکه است که کعبه ی مقدس در  آن محدوده می باشد.

در خانه اگر به اینترنت دسترسی داشته باشید به راحتی به وسیله ی نرم افزار گوگل ایرث می توانید به طور دقیق فاصله ی بین دو نقطه را بدست آورید. اگر بخواهید می توانید درستی این گفته ها را از این طریق و با استفاده از یک ماشین حساب ساده بررسی کنید. برای این کار از ابزار خط کش گوگل ایرث استفاده کنید و روی نقطه ی مبدأ و سپس روی نقطه ی مقصد کلیک کنید، در کادری که باز است فاصله را به کیلومتر خواهید دید.

فی ماتریکس یک نرم افزار آمریکایی برای نشان دادن نسبت طلایی عکس ها و نقاشی ها می باشد. اگر در این نرم افزار نقشه ی کامل طولی و عرضی زمین را با کیفیت بالا باز کنیم خواهیم دید که شهر مکه را به عنوان نقطه ی نسبت طلایی انتخاب می کند.

معجزه ادامه دارد…

در قرآن کریم یک آیه ی منحصر به فرد وجود دارد که شامل لغت مکه و یک اصطلاح است که به روشنی شهادت می دهد که همانا در این شهر آیاتی است که به انسان ایمان می بخشد.

رابطه ی شهر مکه و نسبت طلایی در سوره ی آل عمران آیه ی ۹۶ به روشنی مشخص می شود.

إِنَّ أَوَّلَ بَیْتٍ وُضِعَ لِلنَّاسِ لَلَّذِی بِبَکَّهَ مُبَارَکًا وَهُدًى لِّلْعَالَمِینَ (۳:۹۶)

نخستین خانه‌ای که برای مردم (و نیایش خداوند) قرار داده شد، همان است که در سرزمین مکّه است، که پر برکت، و مایه هدایت جهانیان است.

ayat

تعداد کل حروف این آیه ۴۷ حرف می باشد. با توجه به نسبت طلایی به این نتیجه می رسیم:

ratio

حال اگر از اول آیه شروع به شمارش حروف بکنیم خواهیم دید که تا آخر کلمه ی مکه ۲۹ حرف وجود دارد.

یعنی نسبتی که موقعیت مکه در زمین را دارد، در این آیه حاکم است و آن نسبت برابر همان نسبت طلایی است.

علاوه بر این، اندازه گیری هایی که توسط پرگار نسبت طلایی که به پرگار لئوناردو نیز شناخته می شود روی نقشه ی عربستان انجام شده به نتایج جالبی رسیده ایم که عبارت است از اینکه مکه در نقطه ی نسبت طلایی عربستان واقع است و کعبه نیز در نقطه ی نسبت طلایی مکه قرار دارد.

این نسبت ها به هیچ عنوان نمی توانند تصادفی باشند.

همه ی این شواهد نشان می دهند که خالق دنیا و ریاضیات خدای واحدی است،  خالق کعبه و کسی که قرآن را بر پیامبرش محمد مصطفی (ص) نازل کرد.

 

ترجمه و گردآوری توسط usme.ir از مطالب دکتر ادنان اوکتار (هارون یحیی) و ویدیوی اردم چتین کایا و سایت های ریاضی که همه در زیر آمده است.

منابع:

http://us1.harunyahya.com/…INFORMATION_ABOUT_THE_GOLDEN_RATIO

erdemcetinkaya.com

http://www.goldennumber.net

http://www.goldennumber.net/body.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Golden_ratio

http://jwilson.coe.uga.edu/emt669/student.folders/frietag.mark/homepage/goldenratio/goldenratio.html

http://mathematicianspictures.com/…/Leonardo_Da_Vinci_Golden_Ratio_Golden_Mean.htm

http://britton.disted.camosun.bc.ca/goldslide/jbgoldslide.htm

 

All Rights Reserved  © USME

درباره‌ی Usher

ما تسلیم یگانه خالقِ هست از نیستیم که پدرمان ابراهیم ما را مسلمان نامید. «و اذاسَئَلَكَ عِبادی عَنّی فَاِنّی قَریب اُجیبُ دَعوَةَ الدّاعِ اِذا دَعان فَلیستَجیبُوالی وَ لیؤمِنُوا بی لَعَلَّهُم یرشُدُون" [ای پیامبر!] هر گاه بندگان من از تو در مورد من سؤال كردند [بگو] من بسیار نزدیكم، هر گاه كسی مرا بخواند، اجابت می‌كنم پس به ندای من پاسخ دهند و به من ایمان آورند تا راه راست یابند». (سوره بقره، آیه 186)

همچنین بررسی کنید

از حکم روز جمعه سرپیچی نکنیم

بسم الله الرّحمن الرّحیم خداوند بی­نیاز در بین ادیان در طول یک هفته روزی را …

۴ نظر

 1. صحت این قضیه رابررسی کرده ایید

  • با عرض سلام.
   در سطر اول نوشته بودیم که: توجه: این مطلب تنها برای اطلاع رسانی است و به منزله‌ی این نیست که ما آن را تایید می‌کنیم.
   ما هم خودمون تحقیق کردیم. انتقادهایی بر این یافته ها هست. منتهی چون از دید علم که برای بشر ناقص هست، تایید ۱۰۰% این مطلب درست نیست.
   همین که ارزش معنوی این مکان رو بدونیم که در قرآن، احادیث و روایات هم بر صحه گزاری بر ارزشمند بودن این مکان دلیل هست کافیه.
   البته خیلی از استدلال‌های این ویدیو رو هم نمیشه به سادگی رد کرد.
   به هر حال…
   و البته که اگر از جانب الله نشانه ای برای بندگان فرستاده شود کسانی که ایمان آورده اند آن را خواهند شناخت و بر ایمانشان افزوده خواهد شد.
   والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

   • سلام بله در یک جهت حق با شماست. ان شاا… به زودی هم قابل درک میشه.
    البته بزرگی خانه کعبه که همیشه معلومه از اینکه نقطه انرژی زمین هستش یعنی پر انرژی ترین نقطه زمن البته اگه اطلاع داشته باشید همون قضییه سر به سجد گذاشتن ما که با سر به سجده گذاشتن و چون بیشتر انرژی ها به سمت خانه خدا در عحرکت هستش انرژ های منفی بدن با سر به سجده گذاشتن به زمین انتقال پیدا میکنه.البته علم گفته در طول روز باید ۵ بار این کار رو انجام داد اگه اشتباه نکرده باشم. هیچ کار خدا بی دلیل نیست

پاسخ دهید